Общество с ограниченной ответственностью "БЕТА", ЛТД 

kyivstar (067) 533-32-26

icon mts (066) 803-40-01

Деякі проблеми

Деякі проблеми,пов’язані з відчуженням майнових паїв

Земельна реформа є однією з ключових у програмі економічних перетворень Президента та Уряду України. Трансформації у сфері земельних відносин розпочалися разом з незалежністю України і тривають уже понад 20 років,але, на жаль, досі багато проблем так і залишилось невирішеними.  

     

Президент України поставив перед Урядом завдання нарешті завершити земельну реформу і вирішити багато наболілих питань у цій важливій сфері,пріоритетними серед яких є:

  • створення земельного кадастру;
  • розмежування земель державної та комунальної власності;
  • інвентаризація земель;
  • встановлення меж населених пунктів;
  • введення комфортного обслуговування громадян з реєстрації і видачі державних актів;

Протягом останнього року реалізація земельної реформи активізувалася. У  липні 2011 року вперше в історії  України прийнято Закон України «Про Державний земельний кадастр», який вступив в силу з 1 січня 2013 року. Досі в Україні не було єдиної бази даних про землю, кадастр вівся на папері,в різнобій,що за умов непрозорості породжувало масу зловживань. Отже, враховуючи вищевикладене та те, що сучасний технічний процес набирає обертів – створення державного земельного кадастру було вкрай необхідним. Віднині кадастр – це єдина геоінформаційна база даних про абсолютно усі ділянки країни. Всі відомості тепер зберігаються в єдиному місці, в електронному вигляді та в єдиному форматі. Це революційний крок на шляху до цивілізованого суспільства. У рамках цього закону зараз розробляється надсучасне програмне забезпечення для кадастрово-реєстраційної системи. В нормативно-правовому забезпеченні вперше за два десятиліття проведення земельної реформи було прийнято ряд законів,які покликані врегулювати ключові питання реформи, а саме:

  • Закон України «Про Державний земельний кадастр»
  • Прийнято довгоочікувані зміни до Земельного кодексу щодо розблокування аукціонів земель державної та комунальної власності;

Таким чином, розвиток земельної галузі законодавства змінюється та вдосконалюється. На нашу думку, для подальшого продовження розвитку земельної реформи в Україні необхідно створити законодавчо-правову базу розвитку земельних відносин на найближчі п’ять років.